Zakład Pogrzebowy Częstochowa - KIR -Porady

GDY ODEJDZIE NAM KTOŚ BLISKI...1. Gdy zgon nastąpi w domu.

Należy wezwać lekarza rodzinnego lub lekarza pogotowia ratunkowego, który stwierdzi zgon i wystawi kartę statystyczną lub kartę informacyjną o zgonie. Zadzwonic do nas , w celu zgłoszenia transportu ciała osoby zmarłej do chłodni - przyjedziemy najszybciej jak to możliwe tel. 34 322 41 81 lub 601 478 386 udzielimy też sczegółowej informacji o dalszym postępowaniu.

2.Gdy zgon nastąpi w szpitalu.

Rodzinna otrzymuje wiadomość o śmierci bliskej osoby. Należy odebrać kartę statystyczną zgonu(tzw.karta zgonu) od lekarza prowadzącego lub w dziale stastyki danego szpitala przyjechać do nas, w celu zamówienia wszystkich czynności związanych z organizacją pogrzebu. Udzielimy też szczegółowej informacji o dalszym postępowaniu.
Rodzina osoby zmarłej ma zawsze prawo do wybrania sobie zakładu pogrzebowego do obsługi ceremonii. Sugerowanie przez osoby trzecie do skorzystania z usług jakiegokolwiek zakładu pogrzebowego jest niezgodne z prawem.

3.Gdy zgon nastąpil w hospicjum.

Należy powiadomić hospicjum o wyborze naszego zakładu pogrzebowego, odebrać kartę statystyczną (tzw.karte zgonu) od lekarza prowadzącego, przyjechać do nas , w celu zamówienia wszystkich czynności związanych z organizacja pogrzebu. Na miejscu lub telefonicznie udzielimy szczegółowej informacji o dalszym postępowaniu.

4.Gdy zgon nastapił w wyniku wypadku , przestępstwa , samobójstwa i ciało zostanie przewiezione do zakładu medycyny sądowej.

Należy odebrać z prokuratury zgodę na pochowanie osoby zmarłej przyjechać do nas , w celu zamówienia wszystkich czynności związanych z organizacją pogrzebu w zależności od powyższych okoliczności udzielimy też szczegółowej informacji o dalszym postępowniu.